Doładowanie konta telefonu komórkowego – czy kupilibyście taki prezent pod choinkę?

PrezentCzy zdarzyło się Wam ostatnio zakupić niespodziankę dla znajomego w rodzaju zasilenia komórki? Bardzo często stajemy przed takim samym dylematem: co najbardziej usatysfakcjonuje bliską nam osobę, co nabyć by była uszczęśliwiona. Ostatnio taki rzekomo niestandardowy podarunek cieszy bardziej niźli inne materialne podarki.

Ale czy jednak nie zaprzecza on idei prezentu, jako czegoś symbolicznego, czegoś ciągle jednak materialnego, co dajemy od serca? Drobiazgowo zapakowanego w kolorowe pudełeczko, owiniętego w kolorowy papier? Pewnie niejedna osoba powiedziałaby, że w tym jest rzecz. Doładowanie telefonu komórkowego, czyli de facto pieniążki (ale nie gotówka) to ostatecznie jednak coś innego niż sztampowy podarunek. Poza tym trudno sobie wyobrazić aby zasilenie jakoś w ogóle opakować. Bądź co bądź w sumie karta zdrapka czy kupon z kodem doładowującym saldo komórki zawsze można włożyć do eleganckiej koperty i podarować jako podarek. Aczkolwiek to zawsze zostaje w nieco niestandardowej formie – upominku w kopercie. Gorzej sprawa wygląda z doładowaniami za pomocą Internetu. Tego sposobu doładowania nie da się ofiarować w standardowy sposób. Ponieważ wygląda to tak, że wprowadza się na formularzu zasilenia w odpowiednie pole numer telefonu komórkowego, ustala kwotę zasilenia, wskazuje formę uregulowania płatności, wprowadza adres elektronicznej skrzynki pocztowej i już po chwili zasilenie zostaje wprowadzone na saldo telefonu komórkowego, o numerze wpisanym w formatce na stronie www.

Mimo tego jednak w dzisiejszym świecie coraz więcej podarunków będzie niematerialnych. Istnieją przecież publikacje elektroniczne , galerie zdjęć w Internecie, gry komputerowe i pewnie wiele, przeróżnych innych rzeczy, które w tak zwanym „realu” nie są użyteczne bez innych urządzeń nie potrafiących w poprawny sposób ich przedstawić, a których także zaprezentować w standardowy sposób nie idzie.
Więc nadeszły czasy, w których wirtualne przedmioty, pomimo tego, że niemożliwe by przekazać tradycyjną drogą, wspaniale jednak nadają się na podarunki na wiele różnych okazji.

Mamy już niedługo Święta Bożego Narodzenia. A może to dobry okres w 2010 roku, by pierwszy raz wręczyć komuś „wirtualny” prezent?

Doładowanie konta telefonu komórkowego – czy kupilibyście taki prezent pod choinkę?